پرش به محتوا

پاریزون کنترل

کنترل پاریزون به معنای کنترل دینامیکی ضخامت پاریزون برای بدست آوردن ضخامت یکنواخت دیواره محصول در دستگاه پلاستیک بادی اکستروژن است. پاریزون کنترل به حفظ ضخامت مورد نیاز به صورت محوری و شعاعی روی محصول ساخته شده توسط دستگاه قالب گیری اکستروژن و تزریقی بادی کمک می کند.

پاریزون کنترل

چرا کنترل پاریزون لازم است؟

هنگامی که پاریزون از دای هد دستگاه پلاستیک بادی خارج می شود، در حالت مذاب خواهد بود. با توجه به وزن خود، پاریزون کشیده می شود و در نتیجه قسمت بالایی نازک تر از قسمت پایینی است. این عامل باعث ضخامت متغیر در محصول ساخته شده می شود. همچنین هندسه‌های پیچیده محصولی که باید قالب‌گیری شود، تغییر ضخامت پاریزون را برای بدست آوردن ضخامت دیواره محصول یکنواخت‌تر می‌سازد.

 

مزایای پاریزون کنترل

ضخامت دیواره یکنواخت و در نتیجه بهبود کیفیت به دلیل تنش های حرارتی کمتر در طول پردازش.

توزیع متعادل ضخامت و در نتیجه امکان کاهش وزن.

کاهش ضایعات بالا و پایین محصول و در نتیجه تولید بیشتر.

کاهش زمان سرد شدن به دلیل یکنواختی ضخامت و در نتیجه تولید بیشتر.

کنترل ضخامت

اجزای سیستم کنترل پاریزون 

این سیستم از اجزای زیر تشکیل شده است:

1.سیلندر هیدرولیک پاریزون 2. مخزن روغن 3. فیلتر دقیق 4. ذخیره کننده فشار (الزاماً بستگی به نوع محصول ندارد) 5. کنترل کننده پاریزون 6. شیر کنترل سیلندر هیدرولیک 7. هیدرولیک موتور.

پاریزون کنترل MOOG

MOOG  یکی از برندهای سیستم کنترل پاریزون است. قسمت های اصلی 1. سیستم کنترل پاریزون 2. شیر کنترل سیلندر هیدرولیک است.

MOOG به دلیل شهرت بالا و اشتراک بالای آن در بازار، به عنوان نام عمومی توسط صنعت برای سیستم کنترل پاریزون گرفته شده است. در نسل هیدرولیک،  MOOG تقریباً بازار سیستم کنترل پاریزون را در انحصار خود درآورده است. با این حال، در تولید موتور سروو، MOOG به شهرت بالایی که دارد رتبه‌بندی نشد و بازار کمتری را برای عملکرد معمولی خود به اشتراک گذاشت.

ویژگی های پاریزون کنترل

عملکردهای آنالوگ با وضوح بالا امکان کنترل و موقعیت یابی دقیق را فراهم می کند

طراحی ماژولار با ظرفیت حداکثر 2000 ورودی/خروجی به این معنی است که کنترلرها را می توان به طور بهینه برای مطابقت با برنامه های کاربردی در همه اندازه ها پیکربندی کرد.

سیستم عامل مبتنی بر لینوکس در زمان واقعی، چندوظیفه واقعی را با زمان پاسخ سریع ترکیب می‌کند و همچنین افزودن ویژگی‌های مشابه رایانه شخصی را آسان می‌کند.

محیط توسعه استاندارد که دارای قابلیت های اشکال زدایی، شبیه سازی، پارامترسازی و ردیابی است، برنامه نویسی و آزمایش را سریع و ساده می کند.

دای هد یا کلگی

خرید پاریزون کنترل

این تجهیزات بنا به نیاز مشتری می توانند از قابلیت های بسیار متنوعی برخوردار باشند. بر همین اساس توصیه می کنیم برای اخذ مشاوره فنی و استعلام قیمت، با کارشناسان فروش شرکت تماس حاصل نمایید.

“شما عزیزان می توانید سایر تجهیزات جانبی دستگاه های تزریق پلاستیک (اینجکشن مولدینگ) و دستگاه های پلاستیک بادی (اینجکشن بلومولدینگ) را در وبسایت ما مشاهده فرمایید و جهت راهنمایی خرید و ثبت سفارش با ما در ارتباط باشید.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *