پرش به محتوا

دستگاه تزریق پلاستیک

انتخاب دستگاه تزریق پلاستیک مناسب اولین قدم برای راه اندازی خط تولید تزریق پلاستیک می باشد. دستگاه های تزریق پلاستیک یا قالب‌گیری تزریقی از روش پردازش برای تولید انبوه قطعات پلاستیکی با اشکال پیچیده استفاده می‌کنند. دستگاه های تزریق پلاستیک مدل های گوناگونی دارند که هر یک ویژگی ها و تفاوت هایی دارند.  مزایای دستگاه های تزریق پلاستیک یا قالب گیری تزریقی سرعت تولید سریع، راندمان بالا، عملکرد خودکار، تنوع رنگ، تنوع اشکال از ساده تا پیچیده، اندازه قطعات تولیدی می تواند از بزرگ تا کوچک باشد، و اندازه قطعه تزریقی دقیق است، محصول به راحتی قابل تعویض است و قطعات قالب گیری تزریقی با شکل پیچیده قابل قالب گیری هستند.

 

دستگاه تزریق پلاستیک

انواع دستگاه های تزریق پلاستیک :

علاوه بر دستگاه تزریق پلاستیک استاندارد، انواع مختلفی از دستگاه های تزریق پلاستیک وجود دارد. در زیر تعدادی از محبوب ترین ها را خواهید دید:

 • دستگاه تزریق پلاستیک الکتریکی

ماشین تزریق پلاستیک الکتریکی هزینه های عملیاتی را با کاهش مصرف انرژی کاهش می دهد و برخی از نگرانی های زیست محیطی پیرامون را برطرف می کند. تجربه نشان داده که دستگاه های تزریق الکتریکی بی صداتر، سریع تر و دقت بالاتری دارند، با این حال ماشین های تزریق پلاستیک الکتریکی گران تر هستند.

 • دستگاه تزریق پلاستیک هیدرولیک

دستگاه تزریق پلاستیک هیدرولیک افقی، نیروی کار بسیاری از صنایع مبتنی بر پلاستیک هستند. قطعات پلاستیکی ساخته شده بر روی ماشین های قالب گیری تزریقی 60 تا 4000 تن برای ساخت قطعات در کالاهای مصرفی، الکترونیک و مخابرات، غذا و نوشیدنی، پزشکی، خودرو و غیره استفاده می شود.

دستگاه تزریق

 

 • دستگاه تزریق روتاری یا چرخشی

دستگاه تزریق روتاری قالب را ابتدا به ایستگاه بارگیری، سپس به ایستگاه قالب‌گیری و در نهایت به ایستگاه تخلیه می‌چرخانند. دستگاه های چرخشی امکان تشکیل قطعات پیچیده را فراهم کرده و تولید را به حداکثر می‌رسانند.

 • ماشین تزریقی عمودی

این روش اجازه می دهد تا از دو نیمه قالب پایین با یک نیمه بالایی استفاده شود. در حالی که یک نیمه پایینی با نیمه بالایی قالب گیری می شود، پایین دیگر آزاد است تا با درج ها بارگذاری شود. هنگامی که پرس باز می شود، نیمه پایینی که به تازگی بارگیری شده بود، شاتل را با نیمه بالایی درج می کند، در حالی که قسمت پایینی که فقط در حال قالب گیری بود، شاتل برای بیرون ریختن قطعه و بارگیری مجدد درج می شود.

 

ویژگی های دستگاه تزریق پلاستیک هیدرولیک

دستگاه تزریق پلاستیک هیدرولیکی از دریچه های هیدرولیک برای کنترل جهت جریان یا جریان روغن هیدرولیک پرفشار پمپ شده از پمپ هیدرولیک برای به حرکت درآوردن میله پیستون سیلندر هیدرولیک یا موتور هیدرولیک برای تکمیل حرکت رفت و برگشتی خطی یا چرخشی استفاده می کند.

ماشین تزریق پلاستیک هیدرولیک می تواند از آکومولاتور برای رسیدن به تزریق با سرعت بالا استفاده کند و همچنین می تواند به قالب گیری تزریقی خاص مانند فوم میکرو دست یابد. حداکثر نیروی گیره دستگاه تزریق پلاستیک هیدرولیک می تواند به 80000 کیلو نیوتن برسد که می تواند قطعات بزرگتر را پردازش کند.

دستگاه تزریق هیدرولیکی از سوپاپ ها و موتورهای روغن برای تکمیل و کنترل حرکت تزریق استفاده می کند. انواع مختلفی از محرک‌ها موجود است و مکانیسم بستن آن می‌تواند انواع مختلفی از فرم‌های گیره را اتخاذ کند، که باعث می‌شود نیازهای پردازش انواع محصولات پلاستیکی را برآورده کند.

خرید دستگاه تزریق پلاستیک

 

دستگاه تزریق پلاستیک تمام الکتریکی

دستگاه قالب گیری تزریقی تمام الکتریکی برای انجام عملیات تزریق خود از یک موتور الکتریکی و یک میله اسکرو استفاده می کند. توسعه محرک توسط سطح تحقیق و توسعه سروو موتور محرک انجام شده است، به همین دلیل محرک انواع کمتری دارد. برای اینکه سروو موتور نیروی گیره بیشتری تولید کند، اغلب از مکانیزم ضامن با نیروی انبساط نسبتاً کوچک / ضربه بزرگ استفاده می کند. شکل مکانیزم بستن سروو موتورها در نیروی گیره منعکس می شود. به عنوان مثال، حداکثر نیروی گیره با مشخصات دستگاه قالب گیری تزریقی تمام الکتریکی 10000 کیلو نیوتن است که برای ساخت محصولات پلاستیکی کوچک مناسب تر است.

مزایای دستگاه تزریق پلاستیک تمام الکتریکی

تزریق پایدار

دستگاه تزریق پلاستیک تمام الکتریکی کمتر تحت تأثیر عوامل خارجی قرار می گیرد، پارامترهای قالب گیری آن توسط رایانه کنترل می شود و عملکرد تزریق پایدار است. در حالی که پارامترهای فنی دینامیکی دستگاه تزریق پلاستیک تمام هیدرولیک در معرض نوسانات ناشی از تغییرات دمای روغن هیدرولیک هستند.

 

صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه

تمام حرکات دستگاه تزریق پلاستیک الکتریکی توسط موتور مربوطه خود بدون هدایت موتورهای کنترلی دیگر کنترل می شود و هر محرک مستقیماً توسط برق هدایت می شود، راندمان تولید و میزان مصرف انرژی آن بهینه است و اثر صرفه جویی در انرژی قابل توجه است. علاوه بر این، دستگاه قالب گیری تزریقی تمام الکتریکی نیازی به استفاده از روغن هیدرولیک ندارد، بنابراین نیازی به خنک کردن روغن باعث کاهش استفاده از آب خنک کننده و کاهش هزینه های تولید می شود.

ماشین تزریق پلاستیک

کنترل کارآمد و بهینه

استفاده از سروو موتور دستگاه تزریق پلاستیک الکتریکی، پاسخگویی سیستم را بهبود می بخشد، بنابراین پاسخ دهی آن حساس، سرعت عمل سریع و دقت عمل بالا است. هر قسمت از عمل توسط یک موتور مستقل کنترل می شود، بنابراین دستگاه تزریق می تواند اقدامات ترکیبی را انجام دهد و چندین فرآیند را می توان همزمان انجام داد که راندمان تولید را تا حد زیادی بهبود می بخشد.

دقت بالا

با مزایای سرعت بالا، راندمان بالا و دقت بالا، دستگاه تزریق پلاستیک تمام الکتریکی برای پردازش محصولات با ارزش افزوده بالا مانند قطعات الکترونیک، لوازم الکتریکی، محصولات پزشکی با تمیزی بالا و غیره مناسب تر است. قالب گیری قطعات کوچک با راندمان و دقت بالا از جمله ویژگی های بارز  دستگاه تزریق پلاستیک تمام الکتریکی می باشد.

بهینه سازی محیطی

دستگاه قالب گیری تزریقی تمام برقی در حین کار صدای کمی دارد و در عملکرد دستگاه از روغن کاری استفاده نمی شود، بنابراین نشتی مکانیکی روغن و سایر مشکلات برای تمیز نگه داشتن محیط وجود نخواهد داشت.

قیمت دستگاه تزریق پلاستیک

 

مزایای دستگاه تزریق هیدرولیک

دستگاه تزریق هیدرولیک برای مدت زمان طولانی تری توسعه یافته است، حجم تزریق بسیار بزرگتر از دستگاه تزریق تمام الکتریکی است و روند پایدار است همچنین پس از مدت طولانی توسعه فناوری، قیمت آن بالا نیست. ایده آل برای تولید قطعات با حجم بالا، قطعات بسیار پیچیده (صنعت خودرو)، قطعات با تکنولوژی بالا و سطوح عالی، یا قطعات با دیواره ضخیم

هزینه اولیه بسیار کم

قیمت دستگاه تزریق پلاستیک هیدرولیکی پایین است و در مقایسه با آن قیمت دستگاه تزریق پلاستیک تمام برقی همان مدل حدود چندین برابر است، بنابراین بازگشت هزینه دستگاه قالب گیری تزریق هیدرولیک سریعتر است. علاوه بر این، ماشین های تزریق هیدرولیک نسبتاً محبوب هستند و محصولات زیادی برای فروش در بازار به صورت دست دوم وجود دارد.

هزینه نگهداری کم

قطعات هیدرولیک مقاومت به سایش بالایی دارند، هزینه قطعات یدکی آنها پایین است و سهولت دسترسی راحت تری دارند، در نتیجه هزینه های نگهداری این نوع دستگاه ها کاهش می یابد. تعمیر و نگهداری آن ها نسبتاً ساده است و می تواند توسط بسیاری از پرسنل خدمات نگهداری شود، در حالی که تعمیرو نگهداری دستگاه های قالب گیری تزریقی تمام الکتریکی معمولاً به کمک تولید کنندگان یا تأمین کنندگان نیاز دارند و هزینه بیشتری نیز دارند.

ماشین تزریق هیدرولیک سروو موتور

کاربردهای دستگاه تزریق پلاستیک :

اسباب ‌بازی‌:

قطعات پلاستیکی را تصور کنید که سبک، بادوام و خورده نمی‌شود و در اندازه ها و رنگ های بسیاری وجود دارد و برای مونتاژ دقیق و آسان طراحی شده است. قطعات پلاستیکی لگو که همه ما با آنها آشنا هستیم از گرانول های پلاستیکی سفت تری ساخته شده است که حرارت داده می شود تا مایع شود و سپس به قالب های فلزی تزریق می شود سپس پلاستیک در آن خنک می شود و به شکل بلوک های آج دار یا شکل دیگری تبدیل می شود. اما آنچه مهم است این است که هر آجر و جزء به طور دقیق قالب‌گیری شده باشد تا همه آنها با هم هماهنگ شوند. این یک محصول دقیق است که در رنگ ها، شکل ها و اندازه های مختلف موجود است.

دستگاه تزریق تولید اسباب بازی

کشاورزی:

تجهیزاتی که برای بازار کشاورزی طراحی می شوند، از پلاستیک به عنوان جایگزینی کم هزینه برای اجزای فلزی که معمولاً در سراسر صنعت استفاده می شوند، روی می آورند. پلاستیک ها در برابر ضربه و رطوبت مقاومت بالاتری دارند و قادر به مقاومت در برابر دماهای بسیار بالا یا پایین هستند. افزودنی های UV همچنین به محافظت از قطعات پلاستیکی در برابر شرایط آب و هوایی سخت یا قرار گرفتن در معرض مواد خورنده کمک می کنند.

وسایل خانگی:

درب های بطری، ظروف، اجزاء و ظروف نوشیدنی تنها تعدادی از موارد رایجی هستند که می توان آنها را به صورت سفارشی با دستگاه تزریق پلاستیک ساخت.

دستگاه تزریق خانگی

ماشین آلات و اجزای خودرو

سپرها، داشبوردها، کنترل‌های رادیویی، جا لیوان‌ها و بسیاری دیگر از عناصر موجود در خودروها و وسایل حمل ‌ونقل داخلی و خارجی، با فرآیند قالب‌گیری تزریقی ساخته می‌شوند.

صنعت دارویی و بهداشتی

در زمینه مراقبت های بهداشتی، هزاران محصول وجود دارد که با فرآیند تزریق پلاستیک ساخته می شوند. صنعت مراقبت های بهداشتی به شدت به محصولات پلاستیکی چند منظوره که می توانند به صورت عمده تولید شوند متکی است، زیرا بسیاری از این محصولات یک بار مصرف، اقلام یکبار مصرف برای حفظ استریل یا جلوگیری از انتشار میکروب ها یا بیماری ها هستند. از سرنگ‌های پلاستیکی گرفته تا ابزارهای مورد استفاده در روش‌های پزشکی، قالب‌گیری تزریقی صنعتی است که به متخصصان پزشکی کمک می‌کند تا کارهای خود را انجام دهند.

دستگاه تزریق پت

قیمت خرید دستگاه تزریق پلاستیک

قالب گیری تزریقی یک روش ساخت بسیار رایج است که برای تولید اقلام روزمره خانگی استفاده می شود. این برنامه ها محصولات تجاری، صنعتی و مصرفی را به طور یکسان پوشش می دهند. قالب‌گیری تزریقی  برای تولید طرح‌هایی با جزئیات پیچیده‌ تا اشکال ساده‌تر در هر طیفی از اندازه‌ها از اجسام کوچک تا بزرگ کاربرد دارد.

این روش قطعات جامد مانند محفظه های الکترونیکی، درب بطری ها، ظروف، کامپیوتر، قطعات تلویزیون، مبلمان فضای باز، محصولات کشاورزی، اسباب بازی ها، اجزای ماشین آلات و موارد دیگر را تولید کرده است.

جهت مشاهده ویدیوی نحوه کارکرد دستگاه تزریق پلاستیک جهت تولید پالت پلاستیکی روی لینک زیر کلیک کنید:

مشاهده ویدیوی دستگاه تزریق تولید پالت پلاستیکی

برای استعلام و خرید انواع ماشین آلات تزریق پلاستیک و پلاستیک بادی با کارشناسان فروش ما به شماره 02144983109 و 09336768109 در ارتباط باشید.

48 دیدگاه دربارهٔ «دستگاه تزریق پلاستیک»

 1. سالم وقت بخیر نیاز مشاوره داریم برای دستگاه تزریق پالستیک برای تولید قالپاق خودرو لطفا راهنمایی نمایید

 2. درود ماشین تولید بطری نیاز داریم از حجم 100میل الی 500 میل – لطفا راهنمایی فرمایید.

 3. درود برشما ماشین اینجکشن بلومولدینگ برای تولید بطری 250میل بطری PP می خواهیم.

  1. درود بر شما ، برای اخذ مشاوره و کارشناسی دقیق با همکاران ما در واتساپ به شماره 09336768109 در ارتباط باشید. کاتالوگ دستگاه ها برای شما ارسال خواهد شد. با سپاس

 4. درود دستگاه پلاستیک روتیشن تولید درب سایز 30 نیاز داریم ساعتی 40 هزار درعدد.

  1. درود بر شما ، برای اخذ مشاوره و کارشناسی دقیق با همکاران ما در واتساپ به شماره 09336768109 در ارتباط باشید. کاتالوگ دستگاه ها برای شما ارسال خواهد شد. با سپاس

 5. بسیار عالی. دستگاه تزریق برای ظرف یکبار مصرف چه پیشنهادی میدین؟

  1. درود بر شما. برای اخذ مشاوره لطفا از طریق شماره های تماس با دفتر تماس بگیرید و یا با شماره 09336768109 در واتساپ در ارتباط باشید. با سپاس

  1. درود بر شما وقت بخیر. لطفا به شماره 09336768109 در واتساپ پیادهید کاتالوگ دستگاه های تزریق پت برای شما ارسال خواهد شد.

  1. درود و وقت بخیر لطفا به شماره 09336768109 در واتساپ پیام دهید همکاران ما کاتالوگ دستگاه رو برای شما ارسال خواهند کرد. سپاس

 6. سلام ما دستگاه تزریق 200 تن از شما خریدیم بسیار راضی هستیم از کیفیتش

 7. روز بخیر ، دستگاه تزریق تولید سبد میوه چه تناژی پیشنهاد میدهید؟

  1. درود و وقت بخیر ، برای اخذ مشاوره و راهنمایی لطفا از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان فنی ما در تماس باشید. سپاس

  1. درود بر شما برای استعلام قیمت لطفا به شماره ۰۹۳۳۶۷۶۸۱۰۹ در واتساپ پیام دهید کارشناسان ما راهنماییتون می کنند.

  1. درود بر شما بله موجوده لطفا به شماره ۰۹۳۳۶۷۶۸۱۰۹ در واتساپ پیام دهید و یا با شماره های ثابت دفتر تماس بگیرید کارشناسان ما راهنماییتون می کنند.

  1. درود بر شما برای استعلام قیمت لطفا به شماره ۰۹۳۳۶۷۶۸۱۰۹ در واتساپ پیام دهید و یا با شماره های ثابت دفتر تماس بگیرید کارشناسان ما راهنماییتون می کنند.

  1. درود بر شما بله موجوده لطفا به شماره ۰۹۳۳۶۷۶۸۱۰۹ در واتساپ پیام دهید و یا با شماره های ثابت دفتر تماس بگیرید کارشناسان ما راهنماییتون می کنند.

  1. درود بر شما برای استعلام قیمت لطفا به شماره ۰۹۳۳۶۷۶۸۱۰۹ در واتساپ پیام دهید و یا با شماره های ثابت دفتر تماس بگیرید کارشناسان ما راهنماییتون می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *