پرش به محتوا

ماشین پلاستیک بادی 4 لیتری چند لایه

فناوری ماشین پلاستیک بادی 4 لیتری چند لایه فرآیندی را ارائه می دهد که در آن دو یا چند پلیمر اکسترود شده و به طور همزمان در یک دای هد کو اکستروژن به هم متصل می‌شوند تا پاریزون هایی با لایه‌های متعدد را تشکیل دهند. اجرای دو یا سه اکسترودر در یک هد قالب کو اکستروژن، یک پاریزون اکسترود شده منفرد، چند لایه از ترکیبی از مواد با خواص فیزیکی، ضرایب اصطکاک و ویژگی های مختلف تولید می کند. در این مقاله به ماشین پلاستیک بادی 4 لیتری چند لایه با پلیمرهای غیرمشابه و مشابه خواهیم پرداخت.

ماشین پلاستیک بادی 4 لیتری چند لایه

اکسترود همزمان پلیمرهای غیر مشابه:

ماشین پلاستیک بادی کواکستروژن چندلایه چالش‌هایی را به‌ویژه در ایجاد ضخامت دیواره‌های یکنواخت ایجاد می‌کند. تفاوت در ویسکوزیته، دمای مذاب و سرعت پلیمرهای غیرمشابه ممکن است مشکلاتی از جمله لایه لایه شدن ایجاد کند.

پلیمرهای غیرمشابه دارای مواد شیمیایی مختلف با سطوح پایین چسبندگی بین لایه‌ای هستند و در معرض ناپایداری‌های موجی در سطح مشترک لایه‌ها هستند. هنگامی که پلیمرهایی با انرژی سطح پایین در ساختارهای چند لایه استفاده می شود، این ترکیب مخلوط می شود. در نتیجه ناسازگاری شیمیایی، این گریدهای مختلف پلیمرها پیوندهای محکمی با یکدیگر در طول کواکستروژن ایجاد نمی‌کنند و بنابراین، پاریزون های متشکل از لایه‌هایی از مواد غیرمشابه در معرض لایه لایه شدن قرار می‌گیرند.

ماشین پلاستیک بادی 4 لیتری چند لایه پزشکی و انتخاب پلیمر کواکستروژن

به عنوان مثال، لوله چند لایه مناسب برای کاترهای ترانس لومینال از راه پوست که برای رساندن بالون آنژیوپلاستی در شریان استفاده می شود، ممکن است به پلیمر روان کننده روی لایه داخلی مانند پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) برای تسهیل پیشرفت کاتر نیاز داشته باشد. روی سیم راهنما لایه میانی چسب می تواند از یک پلی اتیلن با چگالی کم اصلاح شده (LLDPE) ساخته شود و قسمت بیرونی ممکن است یک لایه نرم “قابل اتصال” مانند آمید بلوک پلی اتر (PEBA) برای اتصال پلی آمید (PA12) یا پلی استر (PET) غیر قابل اتصال باشد.

تولید بطری پلاستیکی چند لایه

از نقطه نظر اکستروژن، ویسکوزیته مهمترین ویژگی جریان در انتخاب پلیمر چند لایه است. به طور معمول، لایه داخلی دارای بالاترین ویسکوزیته و لایه بیرونی دارای کمترین ویسکوزیته است زیرا مذاب با ویسکوزیته پایین می تواند مذاب با ویسکوزیته بالا را در حالی که از طریق دای هد و کانال ها جریان می یابد، محصور کند.

پلیمرهایی با دمای انتقال شیشه ای سازگار (Tg) و دمای مذاب (Tm) نیز باید برای توزیع یکنواخت لایه انتخاب شوند.

دای هد یا کلگی ماشین پلاستیک بادی 4 لیتری چند لایه

هد یا کلگی قالب مورد استفاده برای این دستگاه پلاستیک بادی چند لایه معمولاً به عنوان طرح ABC شناخته می شود، زیرا لایه داخلی (A)، لایه میانی (B) و لایه خارجی (C) از پلیمرهای مختلفی ساخته شده است. کانال‌های جریان قالب (دفلکتورها) بر اساس رئولوژی لایه‌های پلیمری طراحی شده‌اند و با استفاده از نرم‌افزار تحلیل جریان دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) تجزیه و تحلیل می‌شوند تا از سرعت جریان یکنواخت هر جریان مذاب پلیمری در خروجی قالب اطمینان حاصل شود. هنگامی که یک لایه پلیمری با سرعت بالاتر با یک لایه سرعت پایین تر ادغام می شود، لایه سرعت بالا کاهش می یابد و باعث ایجاد ناپایداری های موج مانند جریان در سطح مشترک می شود پاریزون فرآیند کواکستروژن را می توان برای جلوگیری از وقوع ناپایداری های جریان بین لایه ای با کنترل دمای مذاب هر اکسترود و در نتیجه نسبت های سرعت هر جریان مذاب بهینه کرد.

 

کاربرد ماشین پلاستیک بادی 4 لیتری چند لایه

دستگاه پلاستیک بادی 4 لیتری چند لایه یک دستگاه پلاستیک بادی دو ایستگاهه برای حداکثر 4 تا 5 لیتر است که به ویژه برای بطری های پلاستیکی نیم لیتری  تا 4 لیتری، قوطی های جری، گالن های روغن موتور و ضد یخ ، دبه ماست و … استفاده می شود. با یک سر برای بطری های 2 ~ 5 لیتری، دو سر برای بطری های 1 ~ 2 لیتری، سه سر برای بطری های 500 میلی لیتر ~ 1 لیتر، چهار سر برای محصولات کوچک 0 ~ 500 میلی لیتر استفاده می شود. این ماشین پلاستیک بادی به دلیل کیفیت بالا و قیمت مناسب، عملکرد پایدار، بهره برداری و نگهداری آسان محبوب است.

تولید گالن 4 لیتری

ویژگی ها و مزایای ماشین پلاستیک بادی 4 لیتری چند لایه

  1. طراحی ساختار ویژه و ساخت قاب مناسب برای اطمینان از پایداری در حال اجرا.
  2. طراحی رانر مواد و دای هد خوب و فرآیند تراشکاری دقیق برای دقت فرآیند
  3. با توجه به درخواست مشخص شده شما، دستگاه ما را می توان با اکستروژن مشترک 2 ~ 4 لایه و خط دید سفارش داد
  4. صفحه نمایش لمسی رنگی، جعبه کنسول، قفسه های جمعی ، کانال ضایعات و حفاظ ایمنی.
  5. سیستم کنترل کل دستگاه به خوبی کار می کند، خاموش کننده آنلاین، واحد باد کن قابل تنظیم زاویه، برش چرخشی دهانه محصول، برچسب زدن درون قالب iml، تست وزن و تست نشت، انتقال محصول و بسته بندی

 

مواد اولیه مصرفی برای دستگاه پلاستیگ بادی 4 لیتری چند لایه

HDPE – LDPE – PP – PVC – PETG

دستگاه پلاستک بادی 4 لیتری

مشخصات ماشین پلاستیک بادی 4 لیتری چند لایه

مارپیچ های مختلف و سنبه های قالب، کانال بر اساس ویژگی های پلاستیک های مختلف طراحی می شود.

راحتی برای تغییر رنگ، پاکسازی، جداسازی قطعات و تمیز کردن. بخش کنترل ضخامت دیواره پاریزون بسیار یکنواخت است.

جریان و فشار روغن کنترل سوپاپ تناسبی، مسیر جریان کنترل سوپاپ جهت، ترمزهای شیر کاهش سرعت، دستیابی به عملکرد دقیق و سریع.

قالب با مکانیزم ضامن ، حمل قالب با راهنمای خطی با دقت بالا است، هر قسمت از قالب دارای نیروی گیره مشابه است.

پلت فرم اکسترودر را می توان بلند کرد، تنظیم طول پاریزون آسان است

می تواند به صورت عمودی و حتی از زاویه خاصی باد کند

طراحی بر اساس استاندارد ایمنی CE، مربوط به ایمنی کاربر.

اینورتر از بهترین برندها است، سرعت مارپیچ را تنظیم کنید و در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.

سیستم روانکاری خودکار، عملکرد زنگ خودکار

مجهز به عملکرد آلارم دمای بالا.

دستگاه تولید گالن پلاستیکی

قیمت و خرید ماشین پلاستیک بادی 4 لیتری

با توجه به تنوع ماشین آلات پلاستیک بادی که قیمت این ماشین ها بسیار گوناگون و متفاوت می باشد.

دستگاه های پلاستیک بادی با توجه به حجم و اندازه محصولاتی که می توانند تولید کنند و همچنین قابلیت تولید محصولات چند لایه می توانند دسته بندی شوند.

ماشین‌های پلاستیک بادی می‌توانند بین 25000 تا 450000 دلار هزینه داشته باشند. با افزایش قیمت، ظرفیت تولید و همچنین سایر ویژگی ها نیز بهبود می یابد که می تواند هزینه های نیروی کار را کاهش دهد و سود را افزایش دهد.

مشتریان باید مطمئن باشند که بهترین دستگاه پلاستیک بادی را از محصولات پلاستیکی ماشین سازی پارس دریافت خواهند کرد. ما معتقدیم که هر مشتری باید بهترین تجارت را با دستگاه داشته باشد. ما بهترین پیشنهادات تجاری را به مشتریان خود ارائه می دهیم. برای جزئیات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

6 دیدگاه دربارهٔ «ماشین پلاستیک بادی 4 لیتری چند لایه»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *